Щиро вітаємо із святом апостола Андрія Первозваного!
Образ авторства українського іконописця Олександра Охапкіна.
Сьогодні Церква відзначає пам’ять святого апостола Андрія Первозваного – одного із дванадцяти учнів Ісуса Христа. Як розповідає Свята Євангелія, апостол Андрій, був учнем Івана Предтечі та удостоївся першим розпізнати в Ісусі обіцяного Месію і привів до Нього свого брата Симона – майбутнього апостола Петра.
Після П'ятидесятниці – зішестя Святого Духа на апостолів, першому послідовнику Христа випав жереб проповідувати у Малій Азій, Греції і Македонії, Фракії і Скіфії. Його благовістя серед різних народів принесло добрі плоди і заклало тверду основу для Церкви, а мученицький кінець життя від рук імператора Нерона утвердив в істиності віри.
Особливе місце посідає апостол Андрій і в історії нашого народу. Повість минулих літ засвідчує, що він був першим благовісником Христового Євангелія на землях України. Його слова: «На горах цих [Київських] засяє благодать Божа, буде місто велике і багато церков здвигне тут Бог», стали пророцтвом, яке сповнилося у великій історичній та духовній місії Києва. У постановах Київського собору 1621 року відзначено: «Воїстину Україна нічим неменша від інших східних народів, бо і в ній проповідував Апостол!»
Християнська віра, засіяна апостолом, протягом віків підтримувала наш народ, зміцнювала його дух у найтяжчі часи, пробуджувала національну свідомість і зберігала духовну спадщину. Ця віра є джерелом сили й сьогодні, єднаючи нас із прадавніми християнськими коренями, які переплітаються з багатими традиціями та культурою України.
Так, у цей час, коли завершувалися роботи в полі, наші предки збиралися разом для хатньої праці та розваг, що розвіювали похмурі та прохолодні дні. Після урочистої відправи у храмі молодь збиралася на вечорниці – співала пісень, забавлялася та придивлялася, щоб знайти собі пари. Ці теплі зустрічі були наповнені радістю, жартами та веселощами. Хлопці, зокрема, не втрачали нагоди пожартувати, роблячи невеликі збитки в господарствах, де були дівчата на виданню. Ці звичаї засвідчують життєрадісну вдачу нашого народу та його самобутність!
Нині ми з глибокою вдячністю молимося за наших мужніх захисників, які боронять нашу свободу та землю, за волонтерів і всіх, хто докладає зусиль задля нашої перемоги та миру. Хай Господь зміцнить нас у цій жертовній боротьбі, оберігаючи від усякого зла!
Щиро бажаємо всім, а особливо іменникам, Божого благословення, здоров’я, миру та єдності! Нехай тепло наших сердець зігріває навіть у найхолодніші дні, а любов і добрі справи приносять радість і благополуччя в кожну родину. Хай благодать Божа завжди перебуває з нами, даруючи надію, силу та натхнення!