Нарис історії села Дітківці за матеріалами енциклопедичного видання «Тернопільщина. Історія міст і сіл: у 3-х томах».

Село належить до Мшанецького старостинського округу Білецької територіальної громади. Розташоване на правому березі р. Верховинка – ліва притока Серету, басейн Дністра, за 37 км від районного центру.

Географічні координати: 49° 45’ пн. ш. 25° 31’ сх. д. Площа – 1,268 кв. км.

Двори – 109. Населення – 367 осіб (2014 р.).

На території Дітківців виявлено римські монети.

Перша письмова згадка – 1670 р. Село виникло в болотистій місцевості; за переказами, колись тут поселився пан Дитко. Він мав фільварок і допомагав усім, хто цього потребував. Від його імені походить назва села.

Інша леґенда розповідає, що колись на місці села було дуже велике й небезпечне болото. Люди боялися та обходили його. А коли треба було пройти мимо, то обов’язково брали зі собою щось свячене. У мочарах загинув великий загін татарського війська. Згодом болото висохло, і люди почали поступово заселяти місцевість.

1736 р. село належало Ю. Потоцькому. У середині 19 ст. велика земельна власність належала Едвардові Радзієвському; у 1904 р. – Натану Вайсглазові.

Під час Першої світової війни село було майже повністю знищене.

В УГА воювали Василь Дядьо, Теодор Завадинський і Василь Іванків (роки н. невід.).

Діяли філії товариств “Просвіта”, “Луг”, “Відродження” “Сільський господар”, “Союз Українок”, кооператива.

1941 р. у Воробіївському лісі під час відступу Червоної армії загинуло 29 юнаків із Дітківців.

На фронтах Другої світової війни загинуло 10 жителів. В ОУН та УПА перебували: Домна Антонів (1898 р. н.), Василь Буяр (1911 р. н.), Роман Горосій (1932 р. н.), Степан Кравчук (1894 р. н.), Степан Мудик (1910 р. н.), Ганна Сеник (1914 р. н.) та ін.

Є церква св. Покрови (1904 р.), “фіґура” на честь скасування панщини; зберігся польський мурований костел св. Миколая (1907 р.). Встановлено пам’ятник “Казьміра” польському панові (1822 р.), пам’ятний хрест на честь тверезості, споруджено меморіал полеглим у 1946 р. воякам УПА (1995 р.).

Діють дитячий садочок, бібліотека, клуб, фельдшерський пункт, торгові заклади, станція технічного обслуговування легкових автомобілів.

У Дітківцях народилися фотохудожник Василь Балюх (1951 р. н.), кандидат біологічних наук Василь Затильний (1956 р. н.), доктор права, колекціонер, меценат Адольф Штернмус (1873–1915).