Інформація про евакуацію населення

Евакуація - організоване виведення чи вивезення із зони надзвичайної ситуації або зони можливого ураження населення, якщо виникає загроза його життю або здоров'ю, а також матеріальних і культурних цінностей, коли виникає загроза їх пошкодження або знищення.

Залежно від обстановки, що склалася під час надзвичайної ситуації , проводиться загальна або часткова евакуація населення тимчасового або безповоротного характеру.

Загальна евакуаціянаселення проводиться:

- із зон радіоактивного та хімічного забруднення,

- катастрофічного затоплення населених пунктів у разі руйнування гідротехнічних (гідрозахисних) споруд, хвиля прориву яких може досягнути зазначених населених пунктів менше ніж за чотири години.

Часткова евакуація населення проводиться на підставі рішення місцевої держадміністрації або посадової особи, яка має повноваження щодо прийняття такого рішення.

ПОРЯДОК ДІЙ ГРОМАДЯН У РАЗІ ОГОЛОШЕННЯ ЕВАКУАЦІЇ

Одним із способів захисту громадян від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру є евакуація з територій у разі виникнення загрози:

виникнення збройного конфлікту із застосовуванням агресором військової авіації, ракетних обстрілів;

аварій з викидом радіоактивних та небезпечних хімічних речовин;

катастрофічного затоплення місцевості;

масових лісових пожеж, землетрусів, зсувів, інших геологічних та гідрогеологічних явищ і процесів.

Якщо ви отримали інформацію про початок евакуації:

відключіть електрику, газ, воду, погасіть вогонь в каміні (печі);

зберіть найнеобхідніші речі (документи, гроші, засоби першої необхідності);

під час евакуації надайте допомогу літнім та людям з інвалідністю;

відправляйтеся в найближчий збірний пункт евакуації.