Білецький сільський голова Дмитро Малик взяв участь у Форумі громад Тернопільщини на тему: «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція».
Зустріч присвятили реалізації пілотного проєкту з удосконалення механізмів взаємодії місцевих адміністрацій з органами місцевого самоврядування.
Тернопільська обласна військова адміністрація спільно із Радою Європи започаткувала пілотний проєкт, в межах якого планується проаналізувати практичні аспекти майбутнього перетворення місцевих державних адміністрацій в органи префектурного типу. Така ініціатива реалізовується через Програму «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні».
Під час Форуму громад Тернопільщини «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція» відбулося обговорення ключових аспектів пілотного проєкту.
На заході були присутні представники місцевих адміністрацій та органів місцевого самоврядування області, їхніх асоціацій, народні депутати України – члени профільного Комітету Верховної Ради, Міністерства розвитку громад та територій України, експерти. Від Білецької сільської ради участь взяли голова громади Дмитро Малик та начальник відділу загальної та організаційної роботи Оксана Прокіпчук.
У рамках обговорення розповіли що пілотний проєкт буде фокусуватись на тестуванні м'якої системи забезпечення законності актів органів місцевого самоврядування (ОМС) згідно з чинним законодавством України та з урахуванням положень Європейської хартії місцевого самоврядування й інших стандартів Ради Європи.
Також він передбачає налагодження механізму надання консультацій ОМС місцевими державними адміністраціями. За результатами проєкту, серед іншого, очікується підвищення ефективності роботи місцевих органів виконавчої влади.
«Наявна модель взаємодії адміністрацій та органів місцевого самоврядування потребує докорінного оновлення та зміни філософії підходів до такої співпраці. Саме тому Тернопільщина з готовністю береться за новий пілотний проєкт і дякує Раді Європи за підтримку наших ініціатив», – зазначив під час Форуму начальник Тернопільської обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода.
Під час першої панельної дискусії Форуму, присвяченій реформі децентралізації влади в Україні, обговорили законодавчі аспекти даної реформи та її подальшого розвитку, особливості переходу від військового до багаторівневого цивільного врядування, передумови відновлення місцевого самоврядування та впровадження системи забезпечення законності в діяльності органів місцевого самоврядування.
Друга панельна дискусія торкнулася питань євроінтеграції, міжнародного територіального співробітництва, співпраці українських громад з проектами і програмами Європейського Союзу.
Під кінець заходу у форматі «Відкритий мікрофон» обговорили виклики для органів місцевого самоврядування на Тернопільщині.
Довідково: Програма Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» впроваджується в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2023-2026 роки «Стійкість, відновлення та відбудова» Центром експертизи багаторівневого врядування, що функціонує в межах Секретаріату Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.