МОН запускає серію навчань для педагогів з українознавчого компонента.
За матеріалами статті на сайті Міністерства освіти і науки України.
Міністерство освіти і науки України оголошує про старт серії тренінгів для вчителів спрямованих на ефективне впровадження українознавчого компонента в навчальний процес. Мета навчальних тренінгів — ознайомити з дистанційним контентом для українознавчих предметів та надати вчителям інструменти для ефективної дистанційної освіти.
Навчання стартує 21 серпня і складатиметься, як з навчальних вебінарів, так і з практичних тренінгів, які охоплюють широкий спектр тем: від використання модифікованих програм та викладаннях конкретних дисциплін до практичних методик викладання на дистанційці. Детальніша програма навчання та графік за покликанням.
Зареєструватись на навчання. Після реєстрації вам прийде лист — підтвердження та покликання на Zoom.
Звертаємо увагу, що зареєструватися на вебінар можна до 15:00 дня, що передує даті заходу.
Що таке українознавчий компонент?
Українознавчий компонент — скорочена освітня програма для школярів, які перебувають за межами України. Вона дає змогу зменшити навчальне навантаження на учнів, які очно вчаться в країні перебування та водночас дистанційно здобувають освіту в Україні.
Сюди входять предмети, які не викладають за кордоном: українська мова, українська література, історія України, географія, Захист України, основи правознавства. Учні матимуть змогу навчатися за цією програмою, а ті предмети, які не входять до українознавчого компонента, перезараховувати з іноземних шкіл.
Важливо, що цього навчального року навчання за українознавчим компонентом не є обов’язковим. Учні, які живуть за кордоном, можуть і надалі навчатись за повною програмою дистанційно або ж на сімейній чи екстернатній формах.
Перелік шкіл з українознавчими класами — за покликанням.