Продаж тютюнових виробів з ароматичними добавками відтепер заборонено!

Дата: 17.07.2024 11:54

За матеріалами статті на фейсбук-сторінці Міністерства охорони здоров'я України.

11 липня 2024 року вступили в дію нові зміни до законодавства (Закон №1978), які забороняють рекламу електронних пристроїв для куріння та продаж е-сигарет і рідин до них з ароматичними та смаковими добавками.

Згідно з дослідженням ВООЗ, у світі налічується 1,25 мільярда повнолітніх споживачів тютюну. Це означає, що приблизно кожен п’ятий дорослий курить, тоді як у 2000 році – кожен третій.

Для глобального зниження рівня тютюнопаління 2003 року була створена рамкова конвенція ВООЗ із боротьби проти тютюну. Україна ратифікувала її у 2006 році і відтоді досягла значних успіхів у контролі над тютюнокурінням.

Обмеження стосуються:

• Продажу тютюнових виробів з ароматичними добавками, які могли вводити споживачів в оману щодо наслідків вживання тютюну.
  • Продажу рідин для е-сигарет, що містять смако-ароматичні добавки, такі як фрукти, ментол чи кофеїн.

До 11 липня 2024 року така продукція могла реалізуватися за умови, що вона була введена в обіг до 11 липня 2023 року. Тепер продаж будь-яких тютюнових виробів або е-сигарет з невідповідними медичними попередженнями також заборонено.

Також відновлено контроль за дотриманням антитютюнового законодавства з квітня 2023 року. Пам’ятайте, споживачі можуть звертатися до Держпродспоживслужби для проведення позапланових перевірок.