У випускників 11 класів розпочинається основна сесія НМТ!
За матеріалами статті на сайті Освіта.ua.
У цьогорічних випускників 11 класів розпочинається основна сесія національного мультипредметного тесту.
Інформацію про безпосереднє місце, дату та час проведення НМТ кожен учасник уже отримав у запрошенні, яке розміщено в персональному електронному кабінеті.
Початок тестування для учасників, які проходитимуть НМТ в Україні, зазначено за київським часом, а для учасників, які під час реєстрації виявили бажання проходити НМТ за кордоном, ー за місцевим часом населеного пункту, де розташований екзаменаційний центр.
Учасники мають пам’ятати, що допуск до екзаменаційних центрів розпочинається за 30 хвилин і припиняється за 10 хвилин до початку тестування, при цьому запізнення на іспит не є поважною причиною для отримання права скласти мультитест в додаткову сесію.
Для допуску до центру учасник має пред’явити сертифікат учасника НМТ та оригінал документа, що посвідчує особу або його цифровий аналог в застосунку «Дія», а також, якщо є змога, варто мати роздруковане запрошення.
Також важливо взяти із собою ручку, пляшку прозорої питної води і перекус, а тим, хто проходитиме тестування в Україні, варто до того ж узяти теплий одяг, що може знадобитися в разі тривалого перебування в укритті.
Паперові чернетки для записів та числових розрахунків, які після завершення іспиту необхідно повернути інструктору, будуть надані кожному учаснику в аудиторії тестування.
Під час проходження НМТ учасникам необхідно уважно слухати промову інструктора, якщо потрібна допомога ‒ звертатися до інструктора, а в разі надзвичайної ситуації чи оголошення повітряної тривоги ‒ дотримуватися вказівок персоналу екзаменаційного центру.
Протягом часу, відведеного на виконання завдань НМТ, учасникам заборонено мати при собі або на своєму робочому місці речі, що не передбачені процедурою проведення тестування. Їх учасники мають залишити в спеціально відведеному місці в аудиторії.
У разі технічних несправностей із комп’ютером, некоректної роботи програми, виникнення будь-яких інших нестандартних ситуацій учасникам варто одразу звертатися до інструктора.
Під час тестування учасник має право з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії. Час, який учасник проведе за межами аудиторії, не буде додано до часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи.
У разі оголошення повітряної тривоги під час проведення НМТ робота над тестом для всіх учасників буде зупинена. При цьому відповіді учасників збережуться, а час, який залишився до завершення НМТ, у сервісі зупиниться.
Учасники та персонал пункту тестування перейдуть до укриття. Після завершення тривоги, якщо вона триватиме менше 2,5 годин, вони повернуться до аудиторій і учасники продовжать виконувати завдання тесту.
Якщо повітряна тривога (або інші форсмажорні обставини, наприклад, відсутність електропостачання) триватимуть довше, відповідальний за екзаменаційний центр буде вирішувати з відповідним регіональним центром оцінювання якості освіти питання щодо доцільності продовження тестування з урахуванням часу, що залишився до завершення виконання завдань учасниками.
Якщо тестування буде зупинено, учасники матимуть змогу пройти НМТ під час додаткової сесії. Для цього потрібно буде подати до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти заяву щодо надання можливості пройти НМТ під час додаткових сесій.
Її можна буде подати до моменту виходу з екзаменаційного центру або самостійно протягом трьох робочих днів з урахуванням дня проведення основної сесії НМТ.
В УЦОЯО вкотре застерегли усіх учасників НМТ та їхніх близьких від поширення інформації про місце проведення НМТ, а також передавання своїх персональних даних стороннім особам, зокрема в будь-яких телеграм-каналах, які обіцяють буцімто оперативне інформування щодо вступних іспитів.
Усі учасники НМТ можуть ефективно готуватися до важливого іспиту на сайті ЗНО-ОНЛАЙН. Тут розміщено майже 500 варіантів тестів з усіх предметів зовнішнього оцінювання за всі роки його проведення, а також демонстраційні та тренувальні варіанти НМТ, тематичні добірки тестових завдань.
Окрім того, для більш ґрунтовної підготовки до іспиту варто скористатися коментарями-поясненнями до тестових завдань, де враховано потреби й типові помилки випускників, які готуються до вступних випробувань.