Профільна, сучасна та автономна. Якою може й має бути старша школа в Україні.
За матеріалами статті на сайті Міністерства освіти і науки України.
У 2027 році має запрацювати профільна середня освіта як продовження реформи НУШ. Після 9 класу учень чи учениця вступатиме в академічний ліцей, обираючи профіль і предмети, та поглиблено готуватиметься до здобуття фаху. Інший шлях – заклад професійної освіти або коледж.
До вересня 2024 року кожна область має сформувати проєкт мережі закладів профільної освіти. Тобто визначити та відокремити ліцеї (10-12 класи) від початкових шкіл (1-4 класи) і гімназій (5-9 класи). Водночас можна формувати мережі шкіл і раніше.
Журналісти Української правди поспілкувалися про те, які ідеї реформи НУШ, якою має бути профільна середня освіта та для чого потрібна стратегія реформи із:
- Дмитром Завгороднім, заступником міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;
- Андрієм Сташківим, заступником міністра освіти і науки України з питань загальної середньої освіти;
- Валентиною Полторак, менеджеркою Швейцарсько-українського проєкту DECIDE;
- Павлом Хобзеєм, директором Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та ексзаступником міністра освіти і науки України, національним експертом Швейцарсько-українського проєкту DECIDE.
Прочитати інтерв'ю можна на сайті МОН за цим покликанням.