У селах громади вшанували пам’ять Великого Кобзаря в день його упокоєння.
Тарас Григорович Шевченко був поетом і художником, чий талант надихає людей по цілому світі. Та все ж для нас він найрідніший та найближчий! Його творчість – це вияв найвищої любові до рідної землі та народу, якому він бажав свободи та величі! Він прожив коротке життя – 47 років… у яких переплелись сум і радість, кріпаччина і воля, навчання і творчість, громадська діяльність і заслання.
Після смерті його тіло царський уряд заборонив хоронити в України, лише через 58 днів Тараса Шевченка перепоховали у Каневі на Чернечій горі, що стала місцем, де б’ється вільне та нескорене серце України! Українському Генію споруджено найбільше пам’ятників в світі!
У неділю, 10 березня 2024 року, жителі села Великий Глибочок зібралися біля пам’ятника Великому Кобзареві, щоб віддати шану вірному сину України.
Мітинг-реквієм розпочався із молитви за спокій душі Тараса Шевченка, яку очолив парох села отець Іван Гавдяк.
Відбулося покладання квітів до пам’ятника українському Пророкові. Зі словом до громади звернувся сільський голова Дмитро Малик.
Звучали музичні твори на слова Тараса Шевченка у виконанні церковного хору під керівництвом начальника Відділу культури Романа Винника. Виступали діти, учні Великоглибочецької школи. Лунали вірші Великого Кобзаря, що пророче відзиваються у серцях нашого народу, який веде боротьбу із одвічним ворогом-московитом.
Також того недільного деня жителі села Івачів Долішній вшанували пам’ять Великого Кобзаря. Пам’ятний захід відбувся біля пам’ятника Тарасу Шевченку і розпочався із панахиди, яку відслужив парох села отець Орест Глубіш.
Після покладання вінка до пам’ятника Т. Г. Шевченку слово мав голова громади Дмитро Малик та викладачка Відокремленого структурного підрозділу «Тернопільський фаховий коледж ТНТУ ім. Івана Пулюя» Ольга Літвінюк.
Під час заходу звучали безсмерті Тарасові «Думи мої, думи мої», «Реве та стогне Дніпр широкий» та інші пісні. Діти декламували вірші поета.
Після недільної Служби Божої жителі села Мшанець вшанували пам’ять Тараса Шевченка.
Святковий виступ підготували учасники творчих колективів Будинку культури та бібліотеки села Мшанець.
Лунали вірші та музичні твори на слова Великого Кобзаря, підносячи національний дух учасників заходу!
Шевченкові слова, зверненні до нас, будуть жити вічно допоки стоїть Україна! Його мрія – єдність нашого народу та воля! Заради неї він терпів заслання, таємно писав в казематі вірші. Навіть, будучи на волі, але маючи заборону царату вернутись в Україну, він фарбами і чорнилами висловлював свою любов до батьківської землі. Ворог не змінився… він знищує нашу культуру, всі здобутки нашого народу та йому не вдасться «скувати живої душі і слова живого».
Віримо, що «на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син і буде мати, і будуть люди на землі»! Дякуємо нашим захисникам, за захист і мужню боротьбу проти агресора! Завдяки вам ми маємо можливість гідно вшановувати національних героїв. Хай творчість Тараса Григоровича Шевченка додає сил нашому народові і тримає в страсі ворогів! Хай надихає наших синів і дочок творити і жити для України, підносячи її славне ім’я у світі!