У Тернопільській ОВА відбувся семінар-нарада «Соціальна підтримка ветеранів/ветеранок, Захисників/Захисниць України та їхніх сімей у громаді».
За матеріалами статті на фейсбук-сторінці Тернопільської ОВА.
Участь у семінарі-нараді «Соціальна підтримка ветеранів/ветеранок, Захисників/Захисниць України та їхніх сімей у громаді» від Білецької сільської ради взяли в.о директора КЗ "Центр надання соціальних послуг" Ольга Рудакевич та інспектор сектору соціального захисту населення Галина Крушельницька.
Під час семінару-наради окреслили основні завдання суспільства щодо ветеранської політики:
- реалізація на території області державної ветеранської політики, зокрема щодо соціального захисту ветеранів та членів їх сімей;
- забезпечення прав і свобод зазначених осіб під час переходу від військової служби до цивільного життя;
- виконання програм та заходів соціального захисту ветеранів та членів сімей ветеранів, забезпечення прав і свобод зазначених осіб під час переходу від військової служби до цивільного життя на основі використання багатовимірного комплексного підходу задля запобігання та усунення їхньої соціальної та економічної виключеності;
- допомога та сприяння реінтеграції ветеранів у громади, спільноти та родини;
- надання соціальних послуг і проведення соціальної роботи на території області шляхом надання пропозицій, визначених на основі потреб ветеранів та членів сімей ветеранів.
«На сьогодні у нас відкрите питання по фізичній та соціальній реабілітації ветеранів. Наше першочергове завдання зрозуміти, що НЕ ветеранам потрібно адаптовуватись і підлаштовуватись до цивільного населення, а суспільству потрібно зрозуміти, що ми маємо зробити для їх нормального повернення для цивільного життя»,– сказав пристуній на семінарі-нараді заступник начальника Тернопільської ОВА Віктор Устенко.
Наразі надання соціальних послуг є одним із основних напрямків системи соціального захисту в нашій області на рівні з виплатою грошової допомоги.
Загалом по Тернопільській області у 2023 році соціальними послугами охоплено 3600 сімей ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, Захисників та Захисниць України та членів їх сімей.
Першу психологічну допомогу отримали 617 сімей.