Щиро вітаємо із Днем Соборності України!

Дата: 22.01.2024 14:12

22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві відбулося проголошення Акту Злуки Української Народньої Республіки й Західноукраїнської Народньої Республіки.

«Однині во єдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України… здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народня Республіка.», – ці слова 105-ть років тому зі сльозами на очах та із величавим кличем «Слава Україні!» зустріли тисячі українців, засвідчуючи на цілий світ прагнення нації мати свою соборну державу.

У вирі національно-визвольних змагань цей Акт став новим етапом державотворення вільної соборної України, незалежність якої проголосили IV універсалом Української Центральної Ради 22 січня 1918 року.

Соборність та незалежність – ці два слова мають найвищу цінність, адже освячені кров’ю десятків тисяч українців, борців та мучеників. У складних обставинах ХХ століття наша держава не змогла утвердитись як соборна та незалежна, але ці слова закарбувалися в серцях українців, рухали їх до подальшої боротьби, давали надію та усвідомлення себе як єдиної нації!

Сьогодні знову ллється українська кров… Зі зброєю в руках вірні сини і доньки України захищають її соборність та незалежність від одвічного ворога-московита. Лише наша безкомпромісна боротьба та перемога зможуть покласти край зазіханням московських орд.

Сьогодні по цілому світі тисячі українців хоч і розпорошені територіально, але єдині в прагненні перемоги над ворогом, єдині в боротьбі на різних фронтах воєнному, культурному, інформаційному, волонтерському! По правді, це найяскравіший вияв соборності – цілісності та єдності! Це єдиний шлях перемоги та кращої долі нашої Батьківщини! Хай соборність нашого народу міцніє та стане могутньою скелею об яку розіб’ється безбожна московська імперія зла!