Білецька сільська територіальна громада
Білецька сільська рада Тернопільського району Тернопільської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

З нагоди 155-ліття заснування Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка голова громади привітав просвітян краю.

Дата: 08.12.2023 17:00
Кількість переглядів: 511

Фото без опису

Фото без опису

8 грудня 1868 року у Львові засновано перший оседок "Просвіти" товариства, що дало поштовх розвитку українського національно-визвольного руху на все ХХ століття! Ця організація була найчисельніша, а всіх її членів обʼєднувала одна думка, одна спільна мета, яка в часи окупації України допомогла українцям зберегти свою національну самобутність та утвердити її. Досі феномен "Просвіти" повністю не вивчений, але її роль у постанні незалежної Української Держави та пробудженні національного духу годі переоцінити!

Із високим почуттям вдячності та знагоди ювілею "Просвіти" до чинного та попереднього голови Білецького осередку "Просвіти", Володимира Пігана та Богдана Палуб'яка, поспішив Білецький сільський голова Дмитро Малик та багатолітній секретар осередку Ганна Ясіновська.

У вітальному слові голова громади подякував просвітянам за неоціненний вклад у відродження національної пам'яті на теренах Білецької громади та побажав, щоб ідеали, які плекає "Просвіта", допомогли здолати нашого одвічного ворога-московита. Він висловив сподівання, що ми неодмінно відзначатимемо 140-ліття із дня заснування Білецького осердку "Просвіти".

У свою чергу просвітяни поділилися історіями із буття Білецького осердку "Просвіти", згадали про спорудження пам'ятного хреста жертвам Голодомору та про діяльність учасників товариства, багато із яких відійшли у засвіти.

На згадку про цей день Богдан Палуб'як подарував голові громади свою авторську книгу "Білецькій "Просвіті" — 120 звитяжник весен".


« повернутися

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано