У Білецькій громаді вшанували жертв Голодомору.

Дата: 27.11.2023 11:27

У суботу, 25 листопада, в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр., організованих безбожним комуністичними режимом.

Напередодні, у п’ятницю, 24 листопада, сільський голова, працівники місцевого самоврядування, голова Білецької Просвіти та жителі громади зібралися біля пам’ятного хреста жертвам Голодомору на межі сіл Біла та Чистилів, щоб молитовно вшанувати всіх невинно вбитих та заморених голодом українців.

Символічно, що хрест встановили 30-ть років тому, з ініціативи репресованих борців за волю України часу визвольної боротьби ОУН-УПА.

На початку мітингу-реквієму начальник Відділу культури громади Роман Винник звернувся до присутніх зі вступним словом, розповів про страшні голодні роки та запросив усіх до вшанування пам’яті невинно вбити хвилиною мовчання.

Далі заупокійну молитву відправив парох села Біла отець Володимир Простак.

У своєму слові отець Володимир подякував присутнім, що зібралися разом у памʼять мільйонів жертв Голодомору. Він зазначив, що наш народ перетерпів великі муки, подібно стражданням Христа, символом чого є хрест та, на жаль, вони тривають і сьогодні. Він закликав усіх: «Кожен на своєму місці стараймося робити все належно і прийде кращий час!» Після Голгофи завжди видніє ранок Воскресіння!

До присутніх також звернувся Білецький сільський голова Дмитро Малик. Він звернув увагу на засіяні поля та зазначив, що не можливо уявити як працьовитий народ міг голодувати… Та червоний терор насильно відбирав у людей все, на жаль, відбирає і сьогодні! Голова закликав всіх пам’ятати і не забувати про жертв Голодомору, виборюючи перемогу для свого народу!

На завершення пам’ятного заходу присутні поклали запалені лампадки до хреста жертвам Голодомору, як символ духовної єдності та незгасаючої любові!

Вічна пам’ять та блаженний упокій всім невинно вбитим та голодом замореним! Неминуча відплата катам українського народу!