Нагадуємо базові речі про гепатит А!

Дата: 09.11.2023 09:13

За матеріалами статті на фейсбук-сторінці Міністерства охорони здоров'я України.

Спостерігаємо лише невелике відхилення від сезонної захворюваності на гепатит А та шалене намагання деяких ЗМІ видати це за епідемію з карантином ледь не по всій країні.

Гепатит А – захворювання брудних рук.

Це вірусне захворювання, яке вражає печінку і може мати як легкий, так і важкий перебіг. Передається через брудні руки, а також вживання забруднених харчів або води.
Симптоми гепатиту А можуть включати жовтяницю, головний біль, слабкість, діарею та нудоту.

Як уберегтися від гепатиту А?

• Мийте руки водою з милом щонайменше протягом 20 секунд.
  • Завжди мийте руки перед приготуванням/споживанням їжі та після вбиральні.
  • Мийте овочі та фрукти чистою водою перед тим, як їх споживати.
  • Якщо не впевнені, що вода з-під крана або з криниці безпечна, – використовуйте для пиття, приготування їжі та миття овочів і фруктів лише бутильовану або кип’ячену воду.
  • Дотримуйтесь рекомендацій з офіційних джерел щодо безпеки води у вашому регіоні.

Також нагадуємо, що проти гепатиту А існує безпечна та ефективна вакцина. Вона є рекомендованою, тобто не включеною до Національного календаря профілактичних щеплень.

Вакцинуватися можна з 12 місяців життя. Дітям та дорослим потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 6-12 місяців.