З нагоди 105-річчя від дня проголошення ЗУНР у бібліотеках громади діють тематичні виставки.

Дата: 02.11.2023 12:31

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада відбулася знаменна подія в історії українського державотворення. Після століть поневолення та окупації на Західноукраїнських землях проголошено ЗУНР, яка разом із проголошеною раніше УНР у Наддніпрянщини, стала символом прагнень багатьох українців бути господарями на своїй землі, мати свою державу та з'єднати "під синьо-жовтим прапором свободи великий нарід свій".

Це час героїчної боротьби УСС, а згодом армій УГА та УНР. Це символ нескореності та незламності нашого народу у безвихідних обставинах політичних інтриг та планів великих держав.

Запрошуємо всіх вшанувати борців за волю України, заглибитись у вивчення історії рідного краю, адже Тернопільщина була основним театром бойових дій, зокрема у час славетної Чортківської офензиви.