Щиро вітаємо із Днем української писемності та мови!

Дата: 27.10.2023 08:00

Рідне слово! Який глибокий зміст цього словосполучення! В нім закладений наш зв’язок із своїм корінням, із своїм краєм – усім тим, що єднає нас в українську націю! Із материнською колисковою ми найперше вбираємо його красу, силу, ніжність і тепло, та крізь наше життя намагаємось пронести це багатство і передати своїм дітям. Рідна мова – це не просто засіб спілкування, а відображення нашої історії, культури та національної самобутності.

Сьогодні ми по особливому відаємо шану українській мові та писемності. Вона пройшла тернистий шлях: була заборонена, піддавалася змішанню та калькуванню, але попри все утвердилася в незалежній Україні як державна мова. Та нині ми знову оберігаємо її від зазіхань московського ката, а вона береже наш дух у молитві та благословенні. Мова є символом нашої єдності та могутності, надзвичайно важливо це усвідомити та не цуратись свого коріння!

Найперше ми дякуємо Господу Богу, що серед розмаїття мов, дав нам свою солов’їну. Нам даний цей великий дар, який маємо примножити, не осквернити пустими словами, а освятити добрими і гідними. Хоч і у глобальному світі одні мови вивищують, ми повинні пам’ятати слова нашого славетного педагога Костянтина Ушинського: «Вимерла мова в устах народу – вимер і народ.» Тому, бережімо своє!

Ми дякуємо нашим захисникам за можливість спілкуватися українською мовою, як самостійна нація. Кожне слово, яке промовляємо вільно на роботі чи вдома, має найвищу ціну – життя наших Героїв. Ви робите все, щоб заповітні слова «перемога і мир» пронеслись над Україною благою вістю.

Ми дякуємо батькам і вчителям, що навчають наших дітей рідної мови, адже це початок вивчення усіх наук, найбільша із яких любов до свого краю та його багатства. Передаючи цей скарб дітям ми робимо вклад у майбутнє!

У рідному слові зцілення втомлених духом, сила, здоров'я, довгий вік і навіть безсмертя народу! Тому, де б ми не були, куди б не занесло нас життя – пам’ятаймо та шануймо своє коріння, а воно укріпить нас!

Хай українське слово буде живе та діяльне у наших серцях і думках, праці та сподіваннях! Хай рідна мова, через наших письменників та співців, примножує багатство українського народу та світової культури! Хай крізь віки звучить наше слово і передає жагу до життя та волі синів і дочок України!