У селі Біла пройшов мітинг-реквієм у пам’ять воїнів-вихідців із Білецької громади.

Дата: 29.09.2023 15:09

29 вересня 2023 року, у парку Незалежності перед Білецькою сільською радою жителі громади зібралися на відкриття банерів, встановлених у пам’ять воїнів-вихідців із сіл громади. Захід приурочений пам’ятним датам, які відзначатимуться 1 жовтня: Покрова Пресвятої Богородиці, День козацтва, День Української повстанської армії та новітнє свято – День захисників та захисниць України.

Зважаючи на реалії воєнного часу – це можливість ще і ще застановитись та роздумати над шляхом нашого народу до національного відродження. Від давніх часів та по сьогодні українці зі зброєю в руках боронять свою землю, культурне надбання, вільне життя і державу. Чином славних героїв минувшини увінчані новітні захисники України – цвіт нації… Вони віддають свої життя, покидають рідних, жертвують свої мрії та полишають звичну працю, щоб наше серце не розривалось від тривог і небезпек, а мирно билось для Батьківщини і для Бога, щоб ми ходили вулицями до рідних, до церковці та на роботу, щоб діти, не боячись свисту куль, мали світле майбутнє!

У пам’ять про цей найбільший вияв любові, згідно Божого Слова, вшановувати своїх Героїв – наш священний обов’язок! Виявом поваги та вдячності від земляків нашим загиблим захисникам стали освячення банерів, заупокійна відправа та патріотична програма.

Мітинг-реквієм розпочали виконанням Державного гімна України.

Молитву провадили місцеві парохи із сіл громади. Після богослуження зі словом проповіді до присутніх звернулись отець-мітрат Роман Гриджук та отець-мітрат Василь Мокрицький.

Священники наголосили на важливості національної пам’яті, щоб, вдивляючись в очі наших Героїв, ми відновили почуття гідності та патріотизму. Вони доносили важливу думку, що майбутнє Української Держави у наших руках та залежить від нашого вибору. Безумовно, цей вибір має бути на користь добра та християнських чеснот!

Далі хвилиною мовчання вшанували всіх українських захисників та жертв цієї страшної війни.

Знаком тепла сердець та світлої пам’яті стали лампадки, які рідні та близькі Героїв з нашої громади поклали біля кожного банера. Діти прийшли вшанувати свого батька, батьки – сина, а дружина – чоловіка… У свою чергу громада схилила низько голови в пошані до рідних, розділяючи біль втрати, та дякуючи за виховання мужніх, сміливих та незламних захисників Вітчизни.

Також зі словом до присутніх звернувся Білецький сільський голова Дмитро Малик. Він зазначив, що кожен хотів в би, бачити наших Героїв не на банерах, а в живу… обійняти і сказати «дякую»… «Встановлення банерів – це наш вклад у пам’ять про наших Героїв!» – сказав сільський голова. Також він закликав хто чим може підтримувати наші збройні сили у цій боротьбі, єднатися та спільними зусиллями наближати нашу Перемогу!

Далі звучала патріотична мистецька програма. Пісні вселяли надію на перемогу України, Її мирне й щасливе майбутнє, та впевненість, що наші захисники із нами, вони із небес оберігають нас своїми молитвами! Діти декламували патріотичні вірші та закликали нас пам’ятати ціну спокою в рідних оселях.

Під час мітингу-реквієму присутні долучились до збору коштів для підтримки Збройних Сил України та оглянули виставку дитячих патріотичних малюнків та виробів. На згадку про цей пам’ятний день кожен міг взяти собі малюнок чи виріб за символічну плату.

На завершення заходу знову пролунав Державний гімн. Люди ще довго ходили та оглядали пам’ятні банери. Воїни, немов живі, проводжали кожного жителя громади своїм спокійним поглядом і закликали взяти знамено боротьби у свої руки та донести до Перемоги!

«Спіть, хлопці, спіть.

Спіть, хлопці, спіть,

Про долю-волю тихо сніть.

Про долю-волю Вітчизни,

Чи можуть бути крaщі сни.

Про долю-волю вітчизни,

Чи можуть бути кращі сни.

За рідний край, за край святий

Віддали ви вік молодий,

Віддали ви юнацькі сни,

Вишневий цвіт життя весни.

Віддали ви юнацькі сни,

Вишневий цвіт життя весни.

Та прийде день, Великий день,

День радості і день пісень,

І загуде свободи дзвін,-

До Вас прийдемо на поклін.

І загуде свободи дзвін,-

До Вас прийдемо на поклін.

І там, де ви лягли кістьми,

Приляжем вільними грудьми.

Й на ваших тихих могилах

Замає наш побідний стяг.

Й на ваших тихих могилах

Замає наш побідний стяг.

Спіть, хлопці, спіть.

Спіть, хлопці, спіть,

Про долю-волю тихо сніть.

Про долю-волю Вітчизни,

Чи можуть бути кращі сни.

Про долю-волю вітчизни,

Чи можуть бути кращі сни.»

– вірш Богдана Лепкого.