Лікування для військових за кордоном – безкоштовне!

Дата: 27.09.2023 09:20

Лікування військових за кордоном.

За матеріалами статті на фейсбук-сторінці Міністерства охорони здоров’я України.

Захисники й захисниці, які отримали тяжкі поранення або травми, можуть безоплатно скористатися медичною евакуацією за кордон для лікування чи реабілітації.

Алгоритм дій дуже простий і не вимагає додаткових дій від військових:

1. Медзаклад, в якому захисник/захисниця України перебуває на лікуванні чи реабілітації, готує пакет документів:

▪️ згоду військового (його/її законного представника) на лікування за кордоном;

▪️ згоду на обробку та передачу персональних даних медзакладам іноземних держав;

▪️ виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;

▪️ висновок про необхідність направлення військового на лікування за кордон.

Шаблони цих документів доступні за посиланням: https://moz.gov.ua/dokumenti_?fbclid=IwAR2QcG0hC6Et1iI2LeuuoRYZJO9hz2FnuMf9BKf4xSsdOtQ8oG5e5l9jeX0.

2. Висновок про необхідність евакуації разом із пакетом документів медзаклад надсилає до державного органу зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий/військова проходить службу.

3. Державний орган надсилає на розгляд МОЗ в електронній формі лист-направлення з копіями документів.

4. МОЗ подає запит до країн ЄС щодо готовності надати пацієнту медичну та реабілітаційну допомогу безоплатно і листом інформує Командування Медичних сил або відповідний державний орган зі складу сектору безпеки і оборони, адміністрацію Держприкордонслужби та МЗС про погоджений з іноземною стороною перелік захисників та захисниць, яких можуть прийняти на лікування за кордоном.

5. МОЗ України за сприяння офіційних структур Єврокомісії транспортує захисника/захисницю до закордонної клініки.

Медична евакуація українців за кордон для лікування та реабілітації триває від початку повномасштабної війни. Такою можливістю можуть скористатися як військові, так і цивільні громадяни України.

Завдяки потужній міжнародній підтримці та взаємодії МОЗ із партнерами до клінік різних країн Європи доправлено майже 4 тисячі українців.