Як розпізнати проблеми з ментальним здоров'ям у дитини?

Дата: 14.09.2023 08:30

Ментальне здоров'я дітей

За матеріалами статті на фейсбук-сторінці Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

Усвідомити, що психіка похитнулася, і вказати на це самому собі буває доволі складно. Та все ж ми помічаємо власну розгубленість чи бажання кричати й трощити все навколо через якусь дрібницю. Ми розуміємо, що щось не так, бо ми — дорослі.

Тепер уявіть дитину, яка отримує той самий спектр емоцій, але не розуміє, що це і що з цим робити. Вона нервує, дратується, погано спить, втрачає апетит, а батьки нерідко списують це на чергову вікову кризу або невиспаність. Та зволікати не варто.

Педіатриня Юлія Крушельницька радить пильнувати малечу щодня і щогодини, адже симптоми, на які треба звернути увагу, дуже прості. Це не говорить, що за перших сліз треба бити на сполох — з легкою застудою ніхто не кладе дитину в лікарню, але й пневмонію чаєм вдома не лікують. Так само і з ментальним здоров’ям: іноді можуть допомогти тато з мамою, а іноді — лише спеціалісти.

Запрошуємо переглянути подані нижче інфографіки.

інфографіки

Посилання:

• Фейсбук-сторінка - "Ти як?"
  • Сайт Всеукраїнської програми ментального здоров’я - HowAreU.com