Національна поліція закликає бути свідомими та не спалювати суху траву та сміття!

Дата: 06.09.2023 09:47

Національна поліція герб

За матеріалами статті на фейсбук-сторінці Патрульної поліції Тернопільської області.

З настанням осені мешканці міст і селищ розпочинають осінньо-польові роботи на присадибних ділянках та городах. Громадяни спалюють суху траву та сміття, що може призвести до масштабних пожеж та невиправних наслідків.

Зокрема, біля проїзної частини дим може бути значною перешкодою для керманичів та навіть призвести до дорожньо-транспортної пригоди. Окрім того, кожна така пожежа — це вбивство тварин, птахів і комах.

Нагадуємо, що за несанкціоноване спалення листя та сміття передбачена адміністративна відповідальність за статтею 152 (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів) КУпАП, штраф для громадян — від 340 до 1 360 гривень, а для посадових осіб — від 850 до 1700 гривень.

А у період воєнного стану паління трави можуть кваліфікувати, як диверсію за ч. 2 ст. 113 (Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту) ККУ. Передбачене покарання: позбавлення волі строком на 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.

У разі виявлення підозрілих осіб, які можуть здійснювати підпал, телефонуйте за номером 102, а у випадку пожежі — 101!