Нові підручники цього року отримають не всі школярі.

Дата: 30.08.2023 11:09

МОН

За матеріалами статті на сайті Освіта.ua.

Маючи обмежений бюджет надрукувати всі необхідні наразі підручники для школярів є неможливим.

Про це під час серпневої освітньої конференції сказав заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

За його словами, Кабінету Міністрів вдалося знайти кошти для часткового покриття потреби в підручниках.

«Міністерство змушено було пріоритезувати те, що буде друкуватися. Маючи обмежений бюджет, надрукувати все, що потрібно, неможливо. П'ятий і шостий класи – це класи, які вчаться за новими навчальними програмами, за якими немає жодних підручників», – зазначив заступник міністра.

Водночас для першого і другого класів є надруковані підручники, і програми наразі не змінилися.

«Так, минуло п'ять років, але якщо обирати між старими, але актуальними підручниками й відсутністю будь-яких – то вибір очевидний. Утім, після друку підручників для пʼятих і шостих класів ми будемо повертатися до перших, других та інших класів, які потребують оновлених книжок», – повідомив Сташків.

Цього року на друк підручників у Держбюджеті закладено 754 млн грн. Ще 138,1 млн грн удалося залучити завдяки міжнародним партнерам.

У МОН зауважують, що для 6-х класів наразі держкоштом друкується 66% підручників від загальної потреби. Це такі предмети: українські мова та література, зарубіжна література, іноземна мова, історія, математика, природознавство, технології, а також підручники для національних меншин і дітей з ООП.

Для 5-х класів завдяки міжнародним партнерам уже надрукували такі предмети: українська мова, польська мова, математика, природничий цикл. Очікуються домовленості з Радою Європи про друк підручників із географії, інформатики й мистецтва. Коштом Державного бюджету буде надрукована історія України.

Також цього року за кошти державного бюджету МОН друкує підручники для національних меншин, дітей з особливими освітніми потребами для 10 класів.

Водночас друк підручників для десятих класів з інших предметів і для перших класів поки не запланований. Для перших і десятих класів цьогоріч мали друкувати підручники, оскільки минуло пʼять років з часу їх друку. Проте нині учні будуть навчатися за підручниками, які вже є в школах.