У селі Лішня на Кеременеччині пройшла четверта Всеукраїнська одноденна проща захисників України та родин загиблих воїнів у російсько-українській війні.

Дата: 08.08.2023 09:25

Паломники

7 серпня 2023 року, у день успіння праведної Анни, матері Діви Марії, у святині села Лішня – храмі-пантеоні, який будують на честь новітніх українських Героїв, які з 2014 року віддали свої життя за свободу і незалежність України, зібралося чимало людей, об’єднаних спільним болем втрати своїх рідних і близьких, щоб помолитися та віддати шану загиблим у російсько-українській війні. На прощі були присутні родини загиблих Героїв із нашої громади.

Храм-пантеон

Очолив богослужіння владика Нестор, митрополит Тернопільський та Кременецький Православної Церкви України. Йому співслужив парох села отець-капелан Андрій Любунь та чисельне духовенство.

Владика Нестор

Духовенство

У храмі-пантеоні встановлено гранітні плити з іменами полеглих українських Героїв, на жаль, цих імен із кожним днем все більше… Молячись за спокій їхніх душ, присутні на прощі щиро просили в Бога Перемоги та миру для своєї стражденної Батьківщини, молилися за здоров’я та міць воїнів, які на фронті, захищають нас.

Коли лунала молитва і священики зачитували імена загиблих захисників у небі з’явилася велика зграя лелек – це знак того, що наші Герої з нами, вони з небес оберігають нас.

Під час проповіді священики закликали до молитовної вічної пам’яті, щоб крізь час покоління українців не забували велику ціну свободи та миру України.

«Слава Героям та вічна пам’ять!» – слова викарбувані на пам’ятному хресті поблизу храму є застановою для кожного свідомого українця, рушієм до боротьби та невтомної праці!