Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування: переваги годування груддю у фактах і цифрах.

Дата: 03.08.2023 15:27

5 фактів про грудне молоко

Традиційно 1-7 серпня проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, щоби підвищити обізнаність батьків та майбутніх батьків про переваги та користь грудного вигодовування. Підтримка цього процесу вкрай важлива для досягнення загальних цілей харчування і здоров'я. Більше того, грудне вигодовування важливе не лише для здоров'я дитини та матері, але й для зміцнення їхньої взаємодії.

Міністерство охорони здоров'я України підготувало цікаві факти до Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування.

• Жіноче молоко – унікальний продукт, що містить понад 1000 компонентів і речовини, які неможливо синтезувати штучно.
  • Годувати грудьми економічно вигідно, це безпечна та завжди доступна їжа для дитини.
  • Молоко мами завжди має необхідну температуру і оптимальний склад, який постійно змінюється в залежності від віку та стану дитини.
  • Грудне молоко повністю покриває потреби малюка в поживних речовинах протягом перших 6 місяців життя, з 6 до 12 місяців продовжує задовольняти щонайменше половину потреб, а протягом другого року життя – третину потреб дитини в поживних речовинах.
  • Грудне вигодовування знижує ризик смерті від діареї, пневмонії та синдрому раптової смерті новонародженого.
  • Діти, яких годували грудьми, у підлітковому віці рідше хворіють на бронхіальну астму, атопічний дерматит, цукровий діабет та ожиріння.
  • Під час годування грудьми виникає тісний психоемоційний зв’язок між матір’ю та дитиною.
  • Грудне вигодовування сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також подальшому інтелектуального розвитку.
  • Грудне вигодовування є екологічно чистим, оскільки цей процес не вимагає використовування сосок і пластикових пляшок та не засмічує навколишнє середовище.
  • Грудне молоко на 88% складається з води, тому навіть у найспекотніші літні місяці немає потреби пропонувати малюкові віком до 6 місяців воду – просто частіше прикладайте його до грудей.
  • Жінки, які годують грудьми, мають нижчий ризик маткової кровотечі після пологів, а також розвитку раку молочних залоз та яєчників, діабету II типу.