Як водіям таксі розпізнати потерпілих від торгівлі людьми та допомогти їм.
У цьому матеріалі – про те, як водії таксі можуть допомогти розпізнати потерпілих від торгівлі людьми, адже таксі часто використовують для їх транспортування, та допомогти цим людям, викликавши поліцію.
Ознаки ймовірних потерпілих від торгівлі людьми та зловмисників викладено в інфографіці.
Рекомендації для водіїв таксі:
-
у жодному разі не намагайтеся самостійно протистояти підозрюваному в торгівлі людьми;
-
надаючи інформацію поліції, важливо вказати якомога більше деталей;
-
дотримуйтеся корпоративного протоколу, як-от сповіщення керівництва компанії та служби внутрішньої безпеки.
Важливо також розуміти, що торгівля людьми (Ст. 149 Кримінального кодексу України) є тяжким злочином. Відповідно до Ст. 27 КК перевезення кримінального правопорушника, навіть не обіцяне заздалегідь, може трактуватися правоохоронцями як співучасть.
При цьому відповідно до Ст. 75 і 214 Кримінального процесуального кодексу будь-яка особа має право поділитися своїми підозрами щодо вчинення кримінального правопорушення з органами поліції. Саме вони здійснюють розслідування та перевіряють факти. У випадку, якщо наявні у заявника підозри не підтвердилися, він чи вона не несуть за це відповідальності.
Чинним законодавством передбачено також, що у випадку виклику до слідчого або суду повісткою роботодавець зобов’язаний відпустити працівника з роботи зі збереженням середньої заробітної плати.
Важливо! Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:
102 – поліція
1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми
112 – служба екстреної допомоги в ЄС.