Вітаємо зі святом Первоверховних апостолів Петра і Павла.

Дата: 12.07.2023 11:00

Цього дня Церква вшановує «найвищих між апостолами» проповідників та вчителів – Петра і Павла. Східна і Західна Церква віддає їм рівну честь і визнає їх за взірець єдності у спільній праці євангельського благовістя.

За свою діяльність і проповідь Слова Божого, викривання неправди і зла, святі Петро і Павло прийняли мученицьку смерть наприкінці 60-х рр. І ст. від римського імператора Нерона, який жорстоко мучив і гнав перших християн.

Сьогодні ми можемо черпати їхню апостольську науку із Біблії, де записані їх послання, що ніколи не втратять своєї актуальності, бо дають нам поради і приклади як найкраще будувати своє життя, взаємовідносини між людьми та Богом.

«Отже, відкладіть усяке зло, усякий обман, лицемірство, заздрість та всілякі обмови…» (1 Пет. 2, 1) «Служіть один одному — кожний тим даром, якого одержав, наче добрі управителі різноманітної Божої благодаті.» (1 Пет. 4, 10)

Улітку із вітром вже передчувається дух осені. Наш народ, що славиться прикметами і в цей день підмічає: «По Петрі та й по теплі.»

На честь свята є чудова пісня-заклик о. Йосипа Кишакевича, що щемливо відзивається у серці кожного українця:

«Заграйте, дзвони, розбийте в порох

Звуком могучим ложні слова,

Хай світ весь знає, хай вчує ворог,

Що не хитнеться скала Петра.

Заграйте, дзвони, звуком чудовим,

У наших серцях віру скріпіть,

При тобі, сильна скало Петрова,

Весь український нарід стоїть.»

Віримо, що Господь, за молитвами первоверховних апостолів Петра і Павла, дарує нам своє благословення, додасть сил у боротьбі за правду, волю і мирне життя нашої Батьківщини – України!

Щиро вітаємо у цей день усіх іменинників та наших захисників! Бажаємо душевних та тілесних сил, здоров’я та наснаги до здійснення добрих мрій і задумів. Хай проблеми та незгоди тікають, а кожен день буде світлим, радісним та мирним!