Білецька громада

Сьогодні, 9 листопада, наша країна відзначає День української писемності та мови

Дата: 09.11.2022 08:38

Цей день українці святкують з 1997 року. Встановлений він указом президента України на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.
Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – "Повісті минулих літ". Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань.
Українською мовою спілкуються на лінії фронту, у бомбосховищах та у волонтерських центрах. Українська  мова -  мова волі, мова боротьби, та мова, яка зараз стає популярною по всьому світу. Дякую усім жителям громади за підтримку і поширення нашої мови. Україна переможе!