НЕ ПАЛІТЬ ТРАВУ! ЗБЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ І СВОЄ ЗДОРОВ’Я!
Кожної весни починається сезон паління сухої трави, листя та інших рослинних решток. Люди, які спалюють суху траву, рахують, що цим вони покращують врожайність. Це нажаль не так.
Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років.
Відповідно до законодавства за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 3060 грн. до 6120 грн. А також кримінальна відповідальність, особливо коли пожежа сухої рослинності спричинила великі збитки, загибель людей, масову загибель тварин, або інші важкі наслідки - карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
При згорянні однієї тони рослинних залишків, у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук . В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
Найбільша проблема в тому, що часто біля вогнищ можна побачити дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, вплив диму на організми яких, а також їх життя особливо небезпечний.
Спалювання листя і трави — шкода здоров’ю людини і загроза природньому середовищу!