ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

Дата: 15.02.2021 08:00

Щорічно 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав. У цей день 1989 року остання колона радянських військ була виведена з Афганістану, а війна – програна. Ця одна із останніх великих імперських авантюр колишнього Радянського Союзу стала, зокрема, й причиною його краху.
    Через  горнило радянсько-афганської війни пройшло близько 160 000 українців - майже 25% від загальної кількості радянських військовослужбовців. Із них понад 3000 осіб загинуло, десятки - вважаються зниклими безвісти або такими, що потрапили в полон. За різними даними, поранення отримали більше 11 тисяч українців, з них 4687 повернулися до дому інвалідами.
    Попри те, що Україна визнала цю війну Радянського Союзу агресією проти Афганістану, вояки-українці, які брали в ній участь, прирівняні до учасників бойових дій. З самого початку війни на Сході України тисячі афганців та ветеранів добровільно виступили на захист рідної землі від «братського народу», багато з них, на жаль, загинуло.
   У цей скорботний  день схиляємо голову перед синами України, які воювали та загинули в інших країнах світу.