З Днем української писемності та мови!

Дата: 09.11.2020 15:22

Шановна громадо!

9 листопада ми відзначаємо велике свято – День української писемності та мови. Щиро вітаю всіх нас із цим святом!

Українська мова має особливе значення: вона не просто засіб спілкування, - це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцінніше надбання віків, ідентифікаційний код нації. Впродовж століть вона підтримує національну самосвідомість, любов до рідної землі та повагу до себе.

Наша мова увібрала в себе найкращі та найвеличніші здобутки народу. І саме наше ставлення до рідної мови визначає відношення світу до української нації. Саме від нас залежить, якими побачать українців інші народи. Саме на нас покладена місія зберегти нашу мову, нашу націю. Бо ж, як справедливо зазначила Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».

Тож з гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Вивчаймо, бережімо й утверджуймо рідну мову, прививаймо нашим дітям любов і повагу до неї, щоб престиж її зростав, щоб цей нетлінний скарб розвивася та процвітав!

начальниця Відділу освіти Ірина Ленько