23 вересня День народження Соломії Крушельницької - українки, яка зачарувала своїм голосом світ!

Дата: 23.09.2020 17:01

148 річницю з дня народження Соломії Крушельницької відзначили у меморіальному музеї селі Біла.

Саме тут пройшло дитинство української співачки. Сюди родина переїхала, коли Соломії було 6 років. Ще в дитячому віці виявляла неабиякий інтерес до музики: опановувала фортепіано, грала і співала у виставах аматорських театрів. Тепер тут меморіальний музей, названий її іменем, який налічує більше трьох тисяч експонатів.

У музеї побували відомі громадські діячі і письменники України, зокрема Леонід Кравчук, Ліна Костенко, Олесь Гончар та інші.

Експозиція музею відкривається цитатою з листа С.Крушельницької  відомому українському письменнику і громадському діячеві М. Павлику:

«Питаєте, звідки я родом?.. Я родилася на Поділлі, підростала в Тисові коло Болехова, а доростала таки на Поділлі, в Білій, коло Тернополя»

У музеї представлені копії світлин, на яких Соломія Крушельницька виступала на сценах оперних театрів в Одесі, Варшаві, Петербурзі, Парижі, Неаполі, Римі, Мілані Каїрі...

Крушельницька кожен свій виступ завершувала українськими піснями.

Її творчість та її приклад досі надихає тисячі людей в різних куточках планети.

Так і сьогодні, у стінах, де жила видатна українка, вперше лунала авторська  пісня Володимира Карагодіна "Соломія" у виконанні Наталії Солдаєвої, художник Олег Кіналь написав її портрет та передав копію картини в музей.

Сільський голова Дмитро Малик зазначив, що ми повинні берегти пам'ять про видатну нашу землячку. Відповідно докладе усіх зусиль,  аби музей розвивався. А начальниця Відділу освіти Ірина Ленько повідомила, що цьогоріч відкривається фортепіанний гурток, де діти Білецької громади зможуть здобувати музичну освіту та продовжити шлях знаменитої Соломії. Ділилися враженнями про велику землячку і господиня заходу - директорка музею  Надія Зюбровська, і начальник Відділу культури Роман Винник, і інші присутні.

Свято відбулось у дружньому колі шанувальників видатної  української та світової співачки.

Соломія Крушельницька навіки увійшла в історію як золотий голос, що представляєУкраїну!