У БІЛЕЦЬКІЙ ОТГ СПАЛАХНУЛА ПОЖЕЖА НА ТЕРИТОРІЇ ЧИСТИЛІВСЬКОГО ОРНІТОЛОГІЧНОГО ЗАКАЗНИКА

Дата: 18.04.2020 12:41

У п’ятницю 17 квітня в Білецькій ОТГ, на території Чистилівського орнітологічного заказника, виникла пожежа. Полум’я розгорілось близько 15.30 год. на заболоченій місцевості поблизу села Великий Глибочок та вітром понеслось у сторону сіл Плотича й Чистилів.

Білецький сільський голова Дмитро Малик, який негайно прибув до Великого Глибочка, розповів, що на місце події приїхали патрульні поліції. Від сильного вітру полум’я поширювалось територією заказника, зупинившись у Плотичі, поблизу річки. У села Плотича й Чистилів виїхали чергові пожежно-рятувальних частин. Але, на жаль, пожежні рятувальники не мали змоги підібратись до осередку загорання, так як довкола вода та трясовина. Щоправда, вони ретельно охороняли територію біля трансформатора і труб газопостачання.

Як не прикро, але проти людської жорстокості іноді безсилі навіть екстрені рятувальні служби. При цьому заручниками цього необдуманого, а може і свідомого цинічного поступку, залишились дитинчата водоплавних і болотних птахів, у тому числі рідкісних.

За інформацією Управління ДСНС у Тернопільській області, станом на вечір п’ятниці вогнище охопило територію площею близько 8 гектарів.