Білецька громада

В Івачеві Долішньому підпалили ліс!

Дата: 13.04.2020 15:29

З кадрів, які зроблені з висоти, видно гектари задимленого лісу. За словами очевидців, в той день люди розчищали сусідню ділянку і підпалили суху траву, а коли вогонь перекинувся на ліс, то палії втекли.

Пожежники працювали продовж 5 годин. Допомагали люди, які живуть і працюють по сусідству. Небезпека була в тому, що погода була вітряна, вогонь швидко поширювався, відразу за лісом — заправка, а з іншого боку — людські дачі. Полум’я розійшлось десь на чотири гектари.

На місце події викликали поліцію, є фото та відеодокази підпалу, тож справу так не залишать і робитимуть все, аби винних притягнули до відповідальності.

З початку року рятувальники ДСНС вже неодноразово ліквідовували горіння сухостою та трав’яної підстилки. Лише в період з 01 по 04 квітня пожежні підрозділи Тернопільського району  ліквідували 8 пожеж сухої рослинності. Зокрема в Білецькій ОТГ

- 03 квітня в с. Івачів Долішній горів очерет на площі орієнтовно 5 Га, пожежу ліквідовано силами 3 державної пожежно – рятувальної частини Управління ДСНС України у Тернопільській області;

- 01 та 03 квітня відділеннями 1 державної пожежно – рятувальної частини Управління ДСНС України у Тернопільській області ліквідовувалися випадки горіння очерету та сухої рослинності в с. Біла на загальній площі більше 10 Га;

(Джерело: http://te.gov.ua/ternopilska/ua/news/print/114214.htm)

Пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку. В першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.

Найчастіше такі пожежі виникають в результаті людської недбалості та неуважності.

Крім того, наголошуємо, що самовільне випалювання рослинності або її залишків суворо забороняється, та передбачає відповідальність.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101», та споробуйте погасити її самотужки, за допомогою підручних засобів.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.