A A A K K K
для людей із порушенням зору
Білецька сільська територіальна громада
Тернопільська область, Тернопільський район

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМУЄ

Дата: 01.02.2022 08:54
Кількість переглядів: 1298

 

До Державної служби України з надзвичайних ситуацій надходять численні звернення від громадян щодо надання роз’яснень стосовно організації їх укриття у фонді захисних споруд цивільного захисту (далі – захисні споруди) на випадок виникнення надзвичайних ситуацій воєнного характеру.
Останнім часом, значну увагу зазначеному питанню приділяють й засоби масової інформації, що спричинено ускладненням воєнно-політичної обстановки поблизу кордонів України. Також, відмічається низький рівень обізнаності громадян стосовно розташування захисних споруд, порядку зайняття і перебування у таких споруд, а також загальних правил поведінки при оголошенні сигналів про небезпеку.
Враховуючи зазначене та з метою виконання вказівки Головного управління ДСНС України у Тернопільській області від 27.01.2022 № 64 01-590/64-21/2 «Про організацію укриття», інформуємо  населення громади щодо дій в умовах загрози або виникнення надзвичайних ситуацій. 


           Пам'ятка населенню про порядок укриття в захисних спорудах цивільного захисту
    
Укриття населення в захисних спорудах є найбільш надійним способом захисту від впливу небезпечних факторів, що виникають унаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.
Захисні споруди поділяються на сховища і протирадіаційні укриття. Крім того, для захисту людей можуть застосовуватися споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.
Сховище − це споруди, конструкції та спеціальне обладнання яких забезпечують їхню герметичність та автономність життєзабезпечення у режимі використання за призначенням впродовж певного часу (48 годин). Зазначені захисні споруди будувалися для укриття працівників найбільш важливих підприємств військово-промислового комплексу на випадок застосування зброї масового ураження, насамперед – ядерної зброї.
Так, перелік категорій населення, що підлягають укриттю у сховищах, визначено у статті 32 Кодексу цивільного захисту України. До них, зокрема належать, працівники об’єктів атомної енергетики, інших важливих для економіки країни суб’єктів господарювання, окремі категорії хворих, медичного та обслуговуючого персоналу охорони здоров’я. 
Усі інші категорії населення підлягають укриттю у ПРУ, спорудах подвійного призначення, швидкоспоруджуваних захисних спорудах та найпростіших укриттях.
Протирадіаційне укриття − негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості.
Споруда подвійного призначення –  це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення.
Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.
Фонд захисних споруд цивільного захисту для укриття населення від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру складається з протирадіаційних укриттів та найпростіших укриттів ( підвалів житлових будинків та інших споруд, які можуть бути використані для укриття населення).
Керівники організацій, підприємств, на балансі яких знаходяться захисні споруди та мешканці будинків, які мають ключі від вхідних дверей підвалів житлових будинків, у разі необхідності, повинні забезпечити вільний доступ до укриття.

Роз’яснення, щодо дій населення при отриманні сигналу
"УВАГА ВСІМ!"

Для привернення уваги перед доведенням інформації до населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації передається попереджувальний сигнал "УВАГА ВСІМ!", а саме: коротке звучання електросирени. Тривалість звучання попереджувального сигналу становить 3-5 хвилин.
Після попереджувального сигналу здійснюється трансляція телерадіомережами відповідних екстрених повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації.
Почувши звуки сирен необхідно негайно увімкнути телевізор, радіоприймач, FM-радіоприймач для прослуховування екстреного повідомлення.
Уважно вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.
Кожний громадянин, який знаходиться на робочому місці, повинен виконувати всі розпорядження керівника згідно з відповідним планом з питань цивільного захисту суб’єкту господарювання.
Громадяни, які перебувають вдома повинні:
- постійно тримати включеними радіоприймачі, телевізори для того, щоб отримувати необхідну інформацію і вказівки органів виконавчої влади;
- в готовності тримати індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, а при їх відсутності приготувати найпростіші засоби − ватно-марлеві пов'язки;
- тримати укомплектовану лікувальними засобами медичну аптечку, документи, засоби зв'язку, особистої гігієни, запас їжі та інше засоби.
У разі отримання інформації про виникнення надзвичайної ситуації необхідно:
- перекрити газ, воду, вимкнути електропостачання та інше;
- провести у своїй квартирі (будинку) протипожежні профілактичні заходи;
- на одязі дітей прикріпити нашивки із позначенням прізвища, імені та по батькові, року народження, адреси постійного місця проживання, телефони батьків, або осіб, що їх замінюють.
Особи, що укриваються, повинні прибувати у захисну споруду із засобами індивідуального захисту та дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці та мати при собі найнеобхідніші речі.
Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі.




« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.