26 квітня – річниця Чорнобильської трагедії
Та один день спалив набуте,
Він став нещадним до людей,
Його ніколи не забути -
Чорнобильський квітневий день.
Юлія Хандожинська «Чорнобиль»
Весна – прекрасна пора, квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що принесе ця весна.
Весна 26 квітня 1986 року – одна із найскорботніших дат в історії нашого народу, спогад про яку пронизує серце гострим болем. Чорнобиль і досі є незагоєною раною.
Чорнобильська катастрофа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України.
Руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся викид потужністю, прирівняною до вибуху 300 Хіросім. На думку багатьох, ця подія та офіційна реакція на неї, що була продемонстрована Москвою, стала однією з причин розпаду колишнього Союзу.
Минуло 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які, ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.
Сьогодні ми висловлюємо щирі слова подяки за самовідданість всім ліквідаторам страшної аварії. Адже ціною власного життя та здоров'я, без вагань та роздумів, ви ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Ви, ті хто усвідомлюючи всю складність ситуації, нехтуючи власною безпекою, ступили назустріч неприборканому смертоносному лиху, щоб зберегти життя мільйонів людей не лише у нашій державі, а й на всій планеті.
Низький уклін усім, хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про цей подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу!